Sizlerle Gaggia markasının diğer markalara nazaran neden daha ön plana çıktığı hakkında bir kaç bilgi paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle espresso diyince hepimizin aklına gelen bir ülke var; İtalya. Gaggia markası %100 İtalyan bir marka ve üretim tesisleri de İtalya'da bulunuyor. Firma 1930'lardan bu yana aktif ve yaptığı tek iş kahve ile ilgilenmek. Bu yüzden tüm mühendislik ve ar-ge çalışmaları tamamen kahve ve kahve makinaları üzerine yoğunlaşıyor. Haliyle dünyanın ilk ev tipi espresso makinesini yapmasıda kaçınılmaz oluyor. Gaggia önceleri sadece ticari espresso makineleri üretiyordu. Ev tipi espresso makinelerini ürün yelpazesine kattığında da bu ticari köklerine sadık kalarak üst düzey malzemelere ve birinci sınıf üretim kalitesine olan bağlılığından asla şaşmadı. Ve bu sayede, her zaman tutarlı, profesyonel kalitede içecekler veren performans odaklı espresso makineleri üretti. Gaggia'nın manuel makineleri dahi 15 barlık bir basınç kullanıyor ve portafiltreleri ticari makineler ile aynı oranda(NC Serisi 58mm, Carezza 53mm) üretiliyor. Bu da ticari kahve makineleri ile birebir yarış halinde olduğunun göstergesi diyebiliriz.

Tam otomatik modellerinde ise diğer makinelerde olmayan bir çok özellik öne çıkıyor. Gaggia marka tam otomatik makineler, dijital ekranda kahve seçimi yaptıktan hemen sonra sizlere kahvenin kaç gram kullanılacağını, sıcaklık derecesini, öğütme ayarlarını özelleştirme imkanı tanıyor. Buda tamamen damak tadınıza uyan bir kahve deneyimi gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bu özelleştirme diğer bir çok makinede mevcut değilken, mevcut olan ürünlerde de kahve seçiminize özel değil komple makinenin ayarlarını değiştirerek bir işlem gerçekleştiriyorsunuz. Gaggia'da ise tek tuş ile yapacak kadar kolay bir konumda oluyor. Üstelik favori seçim modu sayesinde bu özelleştirdiğiniz kahveyi kaydedebiliyor ve tekrar tatmak istediğiniz zaman favoriler ekranından hiçbir ön ayara gerek kalmadan seçim yapıp içebiliyorsunuz.

Ufak bir bilgi daha ekleyip yazıyı tamamlayacağım. Gaggia tam otomatik modellerde, sütlü kahveler için kullanıcısına iki tip model sunabiliyor. Dilerseniz profesyonel buhar çubuğu bulunan bir ürün alıp tüm süt aşamalarını manuel olarak kendiniz halledebiliyorsunuz. Bir diğer seçenek ise süt karafına sahip olan bir model alarak tüm aşamaların otomatik bir şekilde yapıldığı bir makineye sahip olabiliyorsunuz. Üstelik kahvenin kremasını o kadar profesyonel bir şekilde oluşturuyor ki iddia ediyoruz bir Latte vb. yapımından sonra kahvenizi bitirseniz dahi bardaktaki kremanın dağılmadığına tanık olacaksınız :) Gaggia'nın fiyat muadili olan hiçbir makine ile rekabet ettiğini düşünmüyoruz. Çünkü fiyat olarak ondan çok yüksek olan makinelerin dahi sahip olduğu bütün özelliklere sahip olduğunu sizlerde araştırmalarınızda farkedeceksiniz.

Marka hakkında fikir sahibi olmayanlar için ufak bilgi paylaşmak istedik. Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizlere web sitemizdeki canlı destekten, telefon numaramızdan, mail adreslerimizden ve sosyal hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere memnuniyetle yardımcı olacağız. Kahveli günler diliyoruz.

Ürün karşılaştırma listesine eklendi.

HMK Bilişim, size en iyi alışveriş hizmetini sunabilmek için çerez kullanmaktadır.